Ο Χιώτης Ευρωβουλευτής της Ελληνικής Λύσης, Εμμανουήλ Φράγκος εκπροσωπώντας το κόμμα του εκφώνησε το παρακάτω μήνυμα για την 28η Οκτωβρίου.
Όπως το 1940 ο Άξιος Ηγέτης Ιωαννης #Μεταξάς είπε #ΟΧΙ στους κατακτητές, έτσι καλούμε και σήμερα την Ελληνικη Κυβέρνηση να πει ΟΧΙ στο Κράτος #Τρομοκράτη και να ακυρώσει το ανώτατο συμβούλιο συνεργασίας μεταξύ Ελλάδας και #Τουρκίας που είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 7… pic.twitter.com/mjFqGxsuE6
— EMMANOUIL FRAGKOS FRAGKOULIS MEP???????? (@e_fragkos) October 28, 2023