Σε μία ανάρτηση πλημμυρισμένη από αισιοδοξία και ευγνωμοσύνη, ο Γιώργος Νομικός ευχαρίστησε τους υποστηρικτές του για τη στήριξη που του προσέφεραν στις εκλογές της Περιφέρειας Β. Αιγαίου. Ενώ οι τελικοί αριθμοί ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί, ο κ. Νομικός εκφράζει την ελπίδα ότι τα επίσημα αποτελέσματα θα είναι ευχάριστα.
Με τον ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ ΣΤΕΦΑΝΉ στο πλευρό του, ο Γιώργος Νομικός καλεί στους ψηφοφόρους να στηρίξουν τον συνδυασμό "ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ" την επόμενη Κυριακή. Όπως υπογράμμισε, η Περιφέρεια Β. Αιγαίου αντιμετωπίζει προβλήματα που απαιτούν ενωμένες δυνάμεις και φρέσκες ιδέες για να ξεπεραστούν.
Πέραν της προσωπικής του εκτίμησης σε όσους τον στήριξαν, ο κ. Νομικός δεν παρέλειψε να συγχαρεί όλους τους συνυποψηφίους του για τον αγώνα τους, υπογραμμίζοντας την ενότητα που χρειάζεται η περιοχή αυτήν τη στιγμή.