twitter youtube google

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2023 15:05
Εκτύπωση

Αήττητος συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας ο Βροντάδος που σήμερα κέρδισε δύσκολα τον Πανοινούσσιο με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι που κέρδισε ο Ν. Μαϊστράλης και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπότσης. Η ομάδα του Πανοινούσσιου έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

12

Ο Άτλας πέτυχε νίκη έκπληξη επί του Λαίλαπα με 2-1. Ο Άτλας προηγήθηκε στο 20λεπτο της αναμέτρησης, με τον Τζαφέρι να ισοφαρίζει μετά από πάσα του Τομάζου. Στο 48’ ο Γιακούμας σκόραρε και έδωσε τη νίκη στον Άτλαντα. Ο Λαίλαπας είχε χαμένο πέναλτι με τον Φύλλα, αλλά διαμαρτύρεται ότι ο τερματοφύλακας κινήθηκε Ο Λαίλαπας έπαιξε για 20 λεπτά περίπου με 10 παίχτες, καθώς αποβλήθηκε ο Χούλιαρης με 2η κίτρινη κάρτα.

Η Καλαμωτή επικράτησε επί της Φάρκαινας με 8-0.  Από χθες Λέων – Όμηρος 0-2.