ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2023 17:05
Εκτύπωση

12

Σπουδαία νίκη πριν από λίγα λεπτά για τη Θύελλα με 2-0 επί του Ποσειδώνα, στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής. Ήρωας της ομάδας του Στ. Παλαύρα ήταν ο Βασιλάκης, που με το καλημέρα του 2ου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ και στον 60 περίπου σφράγισε τη νίκη της Θύελλας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ποσειδώνας είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Τριανταφύλλου αλλά η βολίδα που εξαπέλυσε τράνταξε το δοκάρι της εστίας της Θύελλας.

Η Δάφνη πριν από λίγα λεπτά επικράτησε με 2-1 επί του πολύ αξιόμαχου και πάλι Ηρακλή. Η Δάφνη προηγήθηκε με τον Χατζηχριστοδούλου και το 2-0 έκανε ο Καλαϊτζής. Μείωσε ο Ζαμπετάκης για τον Ηρακλή.

Η Δάφνη είχε καλές στιγμές με τους Ζεράι και Βέντο και ο Ηρακλής με τον Σαμιώτη.

Ο Ηρακλής είχε ακυρωθέν γκολ με τον Σαμιώτη ως offside στην εκπνοή του αγώνα. Ο Ηρακλής διαμαρτύρεται έντονα για το ακυρωθέν γκολ.

Η Δάφνη με τη σημερινή νίκη της πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας.