ΜΠΑΣΚΕΤ

Πέμπτη, 02 Νοεμβρίου 2023 17:11
Εκτύπωση

12

Σε ένα απόγευμα γεμάτο συγκινήσεις και ανταγωνισμό, οι Νεανίδες του Πύρσου αντιμετώπισαν τις Νεανίδες του ΝΟΘ, επικρατώντας με σκορ 43-25. Η ομάδα του Πύρσου ξεκίνησε χλιαρά στο πρώτο δεκάλεπτο (04-12), ωστόσο στο δεύτερο ανέβασε στροφές (18-15). Οι παίκτριες του Πύρσου πήραν το προβάδισμά στο τρίτο δεκάλεπτο (26-19), κλειδώνοντας τη νίκη στο τέταρτο (43-25).

Από την άλλη πλευρά, οι Έφηβοι του ΦΟΒ έδειξαν την ανωτερότητά τους με μια ξεκάθαρη νίκη επί των Ιώνων, με το εντυπωσιακό σκορ 111-50. Η ομάδα του ΦΟΒ επιβλήθηκε από την αρχή (32-14), διευρύνοντας σταδιακά τη διαφορά (56-31), και έφτασε στο τρίτο δεκάλεπτο να ξεπεράσει τους αντιπάλους της κατά διπλάσιο σκορ (95-37), ολοκληρώνοντας τον αγώνα με ένα υψηλό σκορ (111-50).

οι Νεανίδες του Αιγέα δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα που είχαν στην αρχή του αγώνα εναντίον του ΒΑΟΛ, με τον αγώνα να κλείνει στο 43-51. Η έναρξη ήταν υπέρ του Αιγέα (14-11), με την ομάδα να διατηρεί μικρό προβάδισμα και στο ημίχρονο (24-23). Ωστόσο, ο ΒΑΟΛ ανέτρεψε τα δεδομένα στο τρίτο δεκάλεπτο (32-35) και επέκτεινε τη διαφορά στο τελευταίο, φτάνοντας στη νίκη (43-51).