twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Κυριακή, 20 Μαρτίου 2022 18:27
Εκτύπωση

Με ένα απόλυτο ντέρμπι εκκίνησε η αγωνιστική δράση της 15ης στροφής του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής, με τους Κορωπί και ΦΟ Βροντάδου να δίνουν γερή μάχη μέχρι τέλους, η οποία και είδε τους φιλοξενούμενους να είναι και οι τελικοί νικητές επικρατώντας με 85-81 -ένα αποτέλεσμα που τους φέρνει πλέον στους 16 βαθμούς αλλά και ακόμα πιο κοντά στη σωτηρία στην κατηγορία!

12

Το παιχνίδι ήταν πολύ κοντά στη μεγαλύτερη διάρκειά του, με την αρμάδα της Χίου ωστόσο να είναι αυτή που κατείχε το προβάδισμα μέχρι και τα τελευταία λεπτά, όταν στο 37' πέρασαν εκ νέου μπροστά με 76-77, ενώ λίγο αργότερα με 2/2 βολές του Γεωργούτσου, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και στο +3 (79-82) μόλις ένα λεπτό πριν το απόλυτο φινάλε.
Ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο μάλιστα 16'' πριν το τέλος ήταν αυτός που «καθάρισε» το ματς και χάρισε στην ομάδα του μια τεράστια νίκη που την απομακρύνει κατά δύο βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού και τον Τελεθριακό!

Tα ημίχρονα: 46-52, 81-85