twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Παρασκευή, 02 Δεκεμβρίου 2016 17:43
Εκτύπωση

photo untitled-7.pngΓια τη Β’ Τοπική Κατηγορία Ανδρών τα Αρμόλια αντιμετώπισαν το Λιθί, το οποίο κατάφεραν να κερδίσουν με 81-61. Τα Αρμόλια ξεκίνησαν δυνατά και πήραν το προβάδισμα στο σκορ και μάλιστα έφτασαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων. Ένα ξέσπασμα του Στάμαργα που σημείωσε 4 τρίποντα στο χρονικό σημείο αυτό του αγώνα μείωσε τη διαφορά πριν από το ημίχρονο στους 6 πόντους. Στην επανάληψη τα Αρμόλια έσφιξαν τα άμυνα της και έτσι έφτασαν στο ροζ φύλλο αγώνα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 20-21, 20-15, 15-14

ΑΡΜΟΛΙΑ: ΣΦΗΚΑΚΗΣ 17 (1), ΜΕΝΕΞΗΣ 19 (2), ΤΡΑΟΥΔΑΣ 12 (2), ΚΕΜΟΣ 10, ΠΟΛΑΛΗΣ 2, ΠΑΛΑΙΟΥΔΗΣ 4, ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ 4, ΒΟΥΡΟΣ 13 (2).

ΛΙΘΙ: ΣΤΑΜΑΡΓΑΣ 25 (5), ΜΑΡΚΟΥ 4, ΚΟΙΛΙΑΡΗΣ 2, ΓΚΥΖΗΣ 6, ΛΑΓΟΥΔΗΣ 8, ΠΙΚΟΥΝΗΣ 5, ΜΑΚΑΡΙΟΥ 2, ΠΟΥΡΙΑΖΟΣ 6, ΦΩΤΑΚΙΔΗΣ 3.