twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016 17:54
Εκτύπωση

photo 1111.jpgΠριν από λίγα λεπτά ο ΦΟΒ πήρε τη νίκη με αντίπαλο τον ΝΟΘ με 78-66. Ο ΦΟΒ ξεκίνησε δυνατά και επικράτησε στην πρώτη περίοδο. Στη δεύτερη περίοδο ο ΝΟΘ ανέβασε στροφές και ισορρόπησε το παιχνίδι, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ με 6 πόντους (39-33). Στην τρίτη περίοδο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τον ΝΟΘ να καταφέρνει να προσπερνά στο σκορ με 48-46, αλλά στο σημείο αυτό οι παίχτες του Κ. Αμέντα αφυπνίστηκαν και έκαναν ένα 11-0, παίρνοντας έτσι την πρωτοκαθεδρία του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο ΝΟΘ προσπάθησε, αλλά ο ΦΟΒ σε κρίσιμα σημεία του αγώνα ήταν πιο ουσιαστικός και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 21-09, 18-24, 20-15, 19-18.

ΦΟΒ: (ΑΜΕΝΤΑΣ-ΚΑΡΑΠΟΥΡΝΟΣ) ΚΙΡΚΙΝΕΖΗΣ 13(1), ΦΡΑΓΚΟΜΙΧΑΛΟΣ, ΚΟΙΝΑΡΗΣ, ΛΕΓΑΤΟΣ 9, ΠΑΤΕΛΙΔΑΣ 7, ΣΥΣΚΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 2, ΠΑΠΠΑΣ, ΚΑΡΥΔΑΣ 24(3), ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ 19(3), ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΑΚΗΣ.

ΝΟΘ: (ΕΣΚΙΔΗΣ) ΤΡΙΤΑΚΗΣ 9, ΧΟΝΔΡΕΛΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2, ΠΑΠΑΔΑΜ3(1), ΚΩΣΤΑΝΤΑΣ, ΚΟΥΙΜΤΖΗΣ 24, ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ 11(1), ΚΑΚΑΤΣΙΟΣ, ΑΠΕΣΣΟΣ 9(2), ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ, ΚΑΙΤΗΣ 8, ΚΩΣΤΑΚΗΣ.