![Image and video hosting by TinyPic](http://i64.tinypic.com/f1jc6s.jpg)
Την παρακάτω ανακοίνωση εξέδωσε η Λαϊκή Ενότητα Χίου:
"Η Λαϊκή Ενότητα συμμετέχει στο αντιφασιστικό συλλαλητήριο που διοργανώνουν συλλογικοί φορείς και καλεί τους πολίτες της Χίου, την Πέμπτη 24 του Νοέμβρη στις 7 το απόγευμα, στην Πλατεία Βουνακίου να διαδηλώσουν:
Ενάντια στη διαρκώς κλιμακούμενη φασιστική βία στο νησί με την ανοχή της μνημονιακής συγκυβέρνησης των ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ και την πλήρη κάλυψη της Αστυνομίας.
Στην εγκληματική πολιτική της Ευρωπαϊκής Ένωσης που εγκλωβίζει τους πρόσφυγες.
Στους ιμπεριαλιστικούς πολέμους που αιματοκύλισαν λαούς και κατέστρεψαν Χώρες."