Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Κανάρης πριν από λίγα λεπτά επί του Κλασικού με 2-1. Η ομάδα του Χρ. Σέργη αιφνιδίασε τον Κανάρη, καθώς στο ξεκίνημα του αγώνα προηγήθηκε με κεφαλιά του Ντεμίρι μετά από κόρνερ. Στη συνέχεια ο Κανάρης πήρε τις πρωτοβουλίες και είχε κλασικές ευκαιρίες με τους Πελαντή και Γεωργίτση. Στην αρχή της επανάληψης ο Γεωργίτσης με δύο τέρματα έδωσε τη νίκη στον Κανάρη. Ο Καραγιαννίδης είχε τετ α τετ στο 80’.