Για το Κύπελλο Χίου μεγάλη νίκη πρόκριση πέτυχε ο νεανικός Ηρακλής επί της Μίκρας, που την κέρδισε με 6-0. Για την ομάδα του Γ. Κακούσιου, που αγωνίστηκε με 8 παίχτες κάτω των 18 ετών, χατ τρικ σημείωσε ο Ζαμπετάκης, ενώ ακόμη σκόραραν οι Μαμαλής και Μέμα.
Ο Ποσειδώνας επικράτησε με 3-1 επί του Βαρβασιακού. Ο Ποσειδώνας προηγήθηκε με τα γκολ των Μονιού και Δελερέ, ενώ στη συνέχεια μείωσε ο ΒΑΟ. Ο Βασιλάκης σφράγισε τη νίκη του με τον Βασιλάκη.
Ο Κανάρης επικράτησε με 0-1 επί του Βροντάδου, σ’ ένα καλό παιχνίδι με τον Μπότση σε ενέργειά του να βρίσκει το δοκάρι. Ο Κανάρης σημείωσε το γκολ της πρόκρισης στο δεύτερο μέρος.