Για ακόμη μια φορά αποδείχτηκε ότι το Κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, καθώς ο Άτλας απέκλεισε από τη συνέχεια τη Μίκρα, επικρατώντας με 2-1. Το νικητήριο γκολ σημείωσε για τον Άτλαντα ο Γιακούμας.
Ο Πύργος άφησε εκτός συνέχειας του θεσμού τον Ηρακλή, καθώς επικράτησε στα πέναλτι με 4-2. Η κανονική διάρκεια τελείωσε 0-0.
Στα πέναλτι οδηγήθηκε και ο αγώνας του Ατρομήτου με τον Ποσειδώνα, καθώς η κανονική διάρκεια έληξε 2-2. Το σκορ άνοιξε ο Ν. Βασιλάκης και ο Ζαννίκος ισοφάρισε στην εκπνοή του αγώνα. Στην παράταση ο Ασλανίδης έβαλε μπροστά τον ποσείδωνα, ωστόσο στις καθυστερήσεις ισοφάρισε ο Ατρόμητος και έστειλε τον αγώνα στη ρουλέτα των πέναλτι, όπου πήρε τελικά την πρόκριση. Ο Ποσειδώνας διαμαρτύρεται για το τέρμα της ισοφάρισης ότι ήταν οffside.