Το Διοικητικό Συμβούλιο του Πύργου προκειμένου να ενισχύσει την ομάδα στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος κινήθηκε στη μεταγραφική αγορά και απέκτησε τον Νήτα από τον Ποσειδώνα και τον Καρανικόλα από τη Δάφνη. Ενώ στην ομάδα επιστρέφει τερματυφύλακας, Θ. Σαλαλές.
Το Δ.Σ. του Πύργου μετά τη νίκη επί της Δάφνης παρέθεσε επινίκιο δείπνο στους παίχτες, ενώ χθες έκοψε η ομάδα την πίτα της. Ένας από τους τυχερούς ήταν ο Μπαλίου.