Πριν από λίγα λεπτά ο Ποσειδώνας επικράτησε με 0-2 της Μίκρας, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τους Γκίκα, Ατσάλη και Σκανδάλη. Το σκορ άνοιξε ο Πελαντής στο 12’, ο οποίος πήρε την επαναφορά από σουτ του Γιοβανάκη. Το σκορ διαμόρφωσε ο Χριστοφάκης, ο οποίος συνόδευσε την επανεμφάνισή του με τέρμα. Η φάση ξεκίνησε από τον Κλήμη, ο οποίος έβγαλε πολύ ωραία σέντρα στον Σημαδόπουλο, ο οποίος μοίρασε στον Χριστοφάκη.
Ο Ποσειδώνας, ο οποίος αγωνίστηκε χωρίς τον Βελλίδη, διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στο 22’, ενώ η Μίκρα είχε ευκαιρίες με τον πολύ καλό Φαφαλιό.