twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 18:30
Εκτύπωση

12Ο Αιγέας γνώρισε την ήττα από τον Γ.Σ. Ηλιούπολης με  80-50 (ημίχρονο: 35-27).Εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του Αιγέα που προηγούνταν μέχρι 4 λεπτά πριν του τέλους του Α ημιχρόνου και πήγε στα αποδυτήρια με -8, αλλά ούσα πολύ ανταγωνιστική.

Στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο η Ηλιούπολη βρήκε καλύτερα σουτ και λύσεις στην επίθεση και μαζί με την κούραση των αθλητριών του Αιγέα (κατέβηκε στην Αθήνα με 7 παίκτριες) ανέβασε τη διαφορά.

Δεκάλεπτα:23-15, 35-27, 54-36, 80-50.

Ηλιούπολη (Γερεουδάκης-Στανέλλος): Δασκαλοπούλου 6, Κορρέ 15(1), Νάτσκου 9(1), Καρανάσιου 4, Νεαρχάκου 2, Γούλα, Χατζηλεοντή 19(1), Νικολαίδου, Παπαδοπούλου 5, Οικονομίδου 4, Αλεξία 8(1), Δαμουλάκη 8.

Αιγέας (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Άγκο 11, Κοματσιούλη 3(1), Παπαδοπούλου 23(1), Τόσκα 7, Καρούση, Καρατζάνου 6(2).