Πραγματοποιούνται τεχνικές εργασίες και η ChiosPress θα επανέλθει σε κανονική λειτουργία μόλις ολοκληρωθούν.

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 02 Νοεμβρίου 2019 22:53
Εκτύπωση

12Ο ΦΟΒ πήρε το ντέρμπι του εφηβικού, καθώς επικράτησε με 56-48. Η Ομάδα του Κ. Αμέντα μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα, επιβάλλοντας τον ρυθμό της. Στο 2ο ημίχρονο και για δέκα λεπτά οι Ίωνες αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και πλησιάσαν σε απόσταση αναπνοής (δύο πόντους). Ωστόσο στην 4η περίοδο οι Βρονταδούσοι βρήκαν και πάλι ρυθμό και παίζοντας καλή άμυνα πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο αγώνας είχε αρκετή ένταση με τον προπονητή των Ιώνων να αποβάλλεται, ενώ ακόμη υπήρξε ένταση και στην κερκίδα με φίλαθλο των Ιώνων.

ΦOB (AMENTAΣ): ΠOYΛOΣ 4, ΣTEIPOΣ ΣT (ΣT), ΠAIΔOYΣHΣ 2, KOΛΛIAPOΣ, KAPYTHΣ 4(1), ΛEΩΔHΣ 23, BΛATTAΣ 10, NTOYΛHΣ, AΓΓEΛHΣ 6, KOKKINAKHΣ 8, MΠOYΛAΣ, ΣTEIPOΣ ΣT (ΠOΛ)

IΩNEΣ (ΛAΓOΣ): ΨAΛTAKHΣ, ΦPEZOYΛHΣ 3(1), KAPATZANOΣ 16, ΠATEΛIΔAΣ, ΨAPPOΣ 2, ΣTAKIAΣ 18, ΣKOYΦAPAΣ 5, ΣEPAΦEIM 2, ΣOYΣOYPHΣ 2, MANEΣ, ANTΩNAKAKHΣ, NTIMΠPA.