twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018 21:58
Εκτύπωση

13Πριν από λίγη ώρα ο ΝΟΘ κατέκτησε ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα. Η ομάδα του Δ. Εσκίδη επικράτησε με 67-71 επί του Αιγέα. Ο ΝΟΘ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 31-48. Στην επανάληψη ο ΝΟΘ έκανε κοιλιά, με αποτέλεσμα ο Αιγέας να πλησιάσει στο σκορ και να μετατραπεί στα τελευταία λεπτά σε ντέρμπι.

Ο αγώνας είχε χιτσκοκικό φινάλε, καθώς λίγο πριν το τέλος και ενώ η διαφορά ήταν ένα καλάθι υπέρ του του ΝΟΘ, ο Κώσταλος έβαλε καλάθι, το οποίο ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ. Υπήρξαν διαμαρτυρίες και δόθηκε τεχνική ποινή σε βάρος του Αιγέα. Στις δύο βολές ευστόχησε ο ΝΟΘ και διαμορφώθηκε έτσι το τελικό σκορ. Ο Αιγέας διαμαρτύρεται έντονα για τη φάση.

Εκτός από τον Αιγέα μετά το τέλος του αγώνα πολλά παράπονα διατύπωσε για τη διαιτησία και ο ΝΟΘ, ζητώντας σειρά φάουλ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-25, 16-23, 19-14, 17-09

ΠΟΝΤΟΙ ΝΟΘ (ΕΣΚΙΔΗΣ): ΤΡΙΤΑΚΗΣ 9(1), ΖΟΡΜΠΑΣ 12(1), ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ 4, ΚΕΛΟΓΛΟΥ 9(1), ΤΣΙΡΤΣΗΣ 4(1), ΑΛΕΞΑΚΗΣ 21(5), ΚΑΪΤΗΣ 2, ΓΡΙΨΙΟΣ 10.

ΠΟΝΤΟΙ ΑΙΓΕΑΣ(ΓΙΑΣΕΜΗ): ΓΡΑΝΤΑΣ 20(1), ΜΙΜΙΔΗΣ 6, ΚΩΣΤΑΛΟΣ 20, ΒΑΓΙΑΝΟΣ 5(1), ΜΑΡΔΑΣ 5, ΑΧΑΜΝΟΣ 6, ΜΑΚΡΗΣ 4, ΜΕΣΤΟΥΣΗΣ 1.