ΜΠΑΣΚΕΤ

Παρασκευή, 01 Δεκεμβρίου 2017 20:52
Εκτύπωση

image

Πριν από λίγα λεπτά ο Όμηρος επικράτησε με 85-78 επί των Ίωνων που κοίταξαν στα μάτια τους αντιπάλους τους. Οι Ίωνες ήταν πολύ ανταγωνιστικοί στο πρώτό μισό του αγώνα με αποτέλεσμα ο Όμηρος να πάει στο ημίχρονο όντας μπροστά στο σκορ με 41-39. Στην επιστροφή από τα αποδυτήρια οι παίχτες του Δ. Μπόλια βρήκαν καλό ρυθμό και μπόρεσαν να ανοίξουν τη διαφορά και λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου προηγήθηκαν 13 πόντους (62-49). Οι Ίωνες προσπάθησαν στην τελευταία περίοδο, αλλά ο Όμηρος πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με +7.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 18-22, 28-14, 16-25.

ΟΜΗΡΟΣ: ΜΟΣΧΟΥΡΗΣ 3, ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ 2, ΑΛΕΞΑΚΗΣ 18 (1), ΦΕΓΓΟΥΔΑΚΗΣ 8, ΚΟΥΙΜΤΖΗΣ 14, ΜΑΚΡΙΔΗΣ 2, ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ 26, (3), ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟΣ 3 (1), ΜΕΝΔΩΝΗΣ 6, ΜΙΧΑΛΙΟΣ 3.

ΙΩΝΕΣ: ΤΙΡΤΙΡΑΚΗΣ 3, ΚΑΡΑΤΖΑΝΟΣ 7, ΓΚΛΑΒΑΣ 11 (1), ΖΥΓΛΑΚΗΣ 9, ΡΟΥΣΣΗΣ 18 (2), ΔΕΡΒΟΣ 11 (3), ΚΛΩΘΑΚΗΣ 1, ΞΟΥΡΙΔΑΣ 12, ΜΕΝΔΩΝΗΣ 2, ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ 4 (1).