ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2017 21:57
Εκτύπωση

image

Πριν από λίγα λεπτά ο Όμηρος επικράτησε με 52-74 επί του Αιγέα. Ο Αγώνας ξεκίνησε ούσες οι δύο ομάδες κοντά στο σκορ, με τον Όμηρο να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με δύο πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Όμηρος ήταν καλύτερος από τον Αιγέα και επικράτησε στο επιμέρους σκορ με 19-6 και ξέφυγε η διαφορά. Στην 4η περίοδο ο Αιγέας προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να «μαζέψει» τη διαφορά.

Ο αγώνας είχε αρκετή ένταση και διαμαρτυρίες από τους παίχτες του Όμηρου και από την πλευρά του Αιγέα γίνεται λόγος για ανοχή από τη διαιτησία.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-11, 15-20, 6-19, 19-24

ΑΙΓΕΑΣ: ΒΟΥΡΟΣ 5 (1), ΣΕΡΕΠΑΣ 9 (2), ΜΙΜΙΔΗΣ 9 (1), ΚΩΣΤΑΛΟΣ 20 (1), ΒΑΓΙΑΝΟΣ 3, ΓΡΑΝΤΑΣ 1, ΨΥΛΛΟΣ 1, ΠΟΛΛΑΛΗΣ 2, ΑΧΑΜΝΟΣ 2.

ΟΜΗΡΟΣ: ΜΟΣΧΟΥΡΗΣ 3, ΦΕΓΚΟΥΔΑΚΗΣ 6, ΚΟΥΙΜΤΖΗΣ 5, ΜΑΚΡΙΔΗΣ 4, ΑΛΕΞΑΚΗΣ 9 (1), ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ 16 (4), ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΟΣ 7 (1), ΜΕΝΔΩΝΗΣ 11, ΜΙΧΑΛΙΟΣ 4.