op

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 24 Ιουνίου 2017 15:43
Εκτύπωση

photo untitled-7.pngMε ήττα ξέκινησε τις υποχρεώσεις του στα μπαράζ ανόδου στην Α2 Γυναικών ο Αιγέας, καθώς στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα με 46-37 από τον Πελασγό Καλαμάτας.

Ο Αιγέας ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 29-16, ωστόσο η συνέχεια του αγώνα δεν ήταν το ίδιο καλή και γνώρισε την ήττα.

Ο Κ. Γιασεμής μετά το τέλος του αγώνα μίλησε στη ChiosPress και συγκεκριμένα δήλωσε: «Ένα νεκρό διάστημα στο 3ο δεκάλεπτο ήταν αυτό που μας στοίχισε τη νίκη, καθώς σ’ αυτό το σημείο σκοράραμε έναν πόντο και η αντίπαλη ομάδα 22 πόντους. Βλέπουμε πλέον τον επόμενο αγώνα με τον Αρίωνα.»

ΑΙΓΕΑΣ: ΛΟΪΖΟΥ 5 (1), ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ 2, ΚΑΤΣΩΡΗ 2, ΒΟΛΙΚΑ 1, ΚΑΡΟΥΣΗ 9, ΦΕΝΤΙΣΙΝ 10 (2), ΤΣΟΥΧΛΗ 3 (1), ΓΙΑΣΕΜΗ 5 (1).