op

ΜΠΑΣΚΕΤ

Πέμπτη, 22 Ιουνίου 2017 17:46
Εκτύπωση

photo 72d69f77.jpgΠριν από λίγα λεπτά ο ΒΑΟΛ επικράτησε με 75-74 επί του Παπάδου Γέρας, σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Ο ΒΑΟΛ ξεκίνησε πολύ δυνατά στον αγώνα και είχε το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ένα προβάδισμα που έφτασε και στους 12 πόντους. Στην επανάληψη η Γέρα εξαπέλυσε την αντεπίθεσή της και μπόρεσε και πέρασε μπροστά στο σκορ ακόμη και με δέκα πόντους.

Η τελευταία περίοδος ήταν το απόλυτο ντέρμπι, με τον ΒΑΟΛ δύο λεπτά πριν από το τέλος να προηγείται με 6 πόντους, το παιχνίδι πήγε στην ρωσική ρουλέτα των βολών και τελικά το ροζ φύλλο το πήρε ο ΒΑΟΛ.

Από την ομάδα του Π. Βούλικα δεν υστέρησε κανένας παίχτης.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 40-29, 52-58, 75-74.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας - Συμιακάκης) Ανδρουλάκης 17(3), Λύτρας, Τσιριγώτης, Σουλίκας 6(2), Κέλογλου 4, Χατζηλάμπρου 12(1), Καλαμάρης 2, Νακόπουλος 6, Τροβάς 15(3), Κωνσταντινάκος 13(2).

ΠΑΠΑΔΟΣ Γέρας (Καλογερόπουλος) Σταμούλης 8(2), Τσαλώνης 5(1), Ταμβακέλλης, Μπουρούς 8, Μαντζουράνης 8, Λινάρδος, Ι. Ζεστός 6, Γ. Ζεστός 10, Ψημίτης 30(5), Τσολάκης.