twitter youtube google

ΜΠΑΣΚΕΤ

Σάββατο, 01 Απριλίου 2023 16:20
Εκτύπωση

Στο πλαίσιο του Πανελληνίου πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης στη Λέσβο, ο αγώνας ανάμεσα στον ΒΑΟΛ και την Αθλητική Λέσχη Μυτιλήνης κρίθηκε στην παράταση με σκορ 56-63 (48-48 κανονική διάρκεια) υπέρ του ΒΑΟΛ, ο οποίος έκανε ένα σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στον τελικό απέναντι στον νικητή του 5ου Ομίλου.

12

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και σφιχτός καθ' όλη τη διάρκειά του, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν θέαμα και ένταση στο παρκέ. Κατά τη διάρκεια των κανονικών δεκαλεπτών, οι δύο ομάδες εναλλάχτηκαν στην πρωτοκαθεδρία του αγώνα, με το σκορ να καταλήγει να είναι είναι ισοπαλία (48-48) στο τέλος του τέταρτου δεκαλέπτου. Στην παράταση, ο ΒΑΟΛ κατάφερε να αποκτήσει το προβάδισμα και να πάρει μια σπουδαία νίκη.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από την εξαιρετική εμφάνιση του Χρ. Χατζηλάμπρου, ο οποίος πέτυχε 45 πόντους (8 τρίποντα) για την ομάδα του ΒΑΟΛ, ενώ από την πλευρά της Αθλητικής Λέσχης Μυτιλήνης, ο Στυλιανίδης πέτυχε 20 πόντους, προς προσπαθώντας να κρατήσει την ομάδα του στον αγώνα.